Vařím doma i svíčkovou

2. března 2008 v 16:50 | Engel |  Olga Šípková

Olga Šípková: Občas doma vařím i svíčkovou

Olga je velmi zaměstnaná žena. Je majitelkou sítě fitnesscenter, předcvičuje v televizi, a má dokonce vlastní pořad o sportu. Přesto si na své dvě děti snaží vždy udělat čas a nikdy by nevyužila služeb chůvy.
Olga je velmi zaměstnaná žena. Je majitelkou sítě fitnesscenter, předcvičuje v televizi, a má dokonce vlastní pořad o sportu. Přesto si na své dvě děti snaží vždy udělat čas a nikdy by nevyužila služeb chůvy.
Cvičitelka Olga Šípková (38) má již takřka dospělého syna Míšu (17) a tříletou dcerku Adélku. Protože si děti pořídila s tak výrazným časovým odstupem, může srovnávat.
/* <![CDATA[ */ im.position('seznam.pack.rectangle','/super_clanek'); /* ]]> */ "Před téměř 18 lety se se mnou v porodnici nikdo zvlášť nezabýval. Péče byla špatná, pokud bych si nezavolala známou lékařku, ani kojit by mě nenaučili. Bylo mi 21, nikoho ke mně nepustili. Ani maminku, ani manžela. Po 14 letech to bylo trochu jiné, ale stejně jsem si to pojistila známými," zavzpomínala na své dva významné životní okamžiky Olga. "Rodila jsem přirozenou cestou, nikdy by mě nenapadlo nechat si naplánovat porod císařským řezem. Oba porody byly velmi rychlé, trvaly pár hodin. Nejkrásnější pocity jsem prožívala ihned po porodu. Žádný úspěch, ani zlatá medaile se tomu nevyrovná," pokračuje ve zpovědi mistryně světa ve sportovním aerobiku.
V těhotenství přibrala deset kilo, ale díky své profesi se brzy vrátila na svou původní váhu. "Při Adélce jsem cvičila až do osmého měsíce. Samozřejmě s rozumem. Tě­hotenství není nemoc, a kdo je zvyklý ­cvičit, může s jistými omezeními pokra­čovat," radí nastávajícím maminkám tato odbornice.

Sportovní rodina

Michal a Adélka Šípkovi mají ve svých rodičích velký vzor. Bylo by proto s podivem, kdyby jim byl sport cizí. "Sportování je náš koníček, naše obživa, náš život. Míša, kterému bude 18, je všestranný, nemá s ničím větší problém. V současné době je v reprezentaci bowlingu a čeká ho cesta na ME v Helsinkách. Adélka od narození cvičí, tancuje, žádný rytmus ji nenechává chladnou. Tak nevím, nechci, aby ji škarohlídové srovnávali s maminkou, mistryní světa," říká Olga. "Ve Family Fitness na Zličíně máme klub pro děti s názvem Hopík, kde máme spoustu aktivit pro všechny věkové kategorie. Od cvičení přes angličtinu a výtvarku. Děti a samozřejmě naše Adéla jsou nadšené," dodává.

Bude i kachna

Zní to neuvěřitelně, ale známá sportovkyně doma občas vaří i nedietní, typicky česká jídla. "Svíčková, buchty nebo kachna občas jsou. Ale ne každý víkend. Rozhodně ale dáváme přednost racionální stravě. Vařím každý den, přes týden většinou lehká jídla," poodhalila nám tajemství své kuchyně sympatická cvičitelka aerobiku.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama